Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ülkemizde Kaç Çocuk Var Hiç Merak Ettiniz Mi ?

Ana Sayfa » Güncel » Ülkemizde Kaç Çocuk Var Hiç Merak Ettiniz Mi ?

TÜİK’in 2014 yılına ilişkin çocuk istatistiklerine nazaran çocuk nüfusu 22 milyon 838 bin 482 oldu. Türkiye toplam nüfusu ise geçen yıl 77 milyon 695 bin 904 olarak belirlendi.

Birleşmiş Milletler tanımına bakılırsa 0-17 yaş grubunu içeren çocuk nüfus, 1935 senesinde toplam nüfusun yüzde 45’ini oluşturuyordu. 2014 senesinde bu oran yüzde 29,4’e düştü.

Çocuk nüfusun ilk esnasında 0-4 yaş grubu içeriyor. 0-4 yaş grubunun toplam çocuk nüfustaki oranı yüzde 27,6’ya ulaşıyor. İkinci sırada yüzde 27,4 ile 10-14, üçüncü sırada ise yüzde 17,4 ile 15-17 yaş grubu içeriyor.

En yüksek çocuk nüfus oranı Güneydoğu Anadolu‘da

En yüksek çocuk nüfus oranı olan bölge yüzde 43 ile Güneydoğu Anadolu, en düşük çocuk nüfus oranı olan bölge ise yüzde 21,9 ile Batı Marmara olarak açıklandı. En yüksek çocuk nüfus oranına haiz olan iller yüzde 47,8 ile Şırnak ve Şanlıurfa oldu.

Bir önceki yazımız olan Hasta Olmanızı Engelleyecek Beslenme Önerileri başlıklı makalemizde beslenin, Daha ve Doğru hakkında bilgiler verilmektedir.

Ülkemizde Kaç Çocuk Var Hiç Merak Ettiniz Mi ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dudaklara Bitkisel Bakım Nasıl Yapılır ? Soğuk Chai Tea Latte Yapımı Aspirinin Faydaları Nelerdir ? Hangi Ağrılarda Kullanılır ? Gençleşmek İçin Ameliyat Olmanız Şart Değil ! Her Kadının Mutlaka İzlemesi Gereken 10 Efsane Film Instagram Hakkında Bunları Duyunca Çok Şaşıracaksınız

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Bumerang - Yazarkafe

F5Yaz.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: