Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Seo Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Ana Sayfa » Güncel » Seo Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Seo Nedir ? Iyi mi Yapılır ? Seo Teknikleri Nedir ?

SEO iyi mi yapılır? SEO ile ilgilenen bir oldukça kişinin yanıtını merak etmiş olduğu en mühim sorudur bu. Peki iyi mi yapılır bu SEO? Hepimiz bir şey söylüyor, her insanın bir fikri, stratejisi, bir bilmiş olduğu var. Biz kime inanacağız? diyenler var. Aslına bakarsak SEO’nun iyi mi yapılacağıyla ilgili süreci bu işin üstadlarından olan Ayhan KARAMAN oldukca detaylı bir halde anlatmış. Bu içeriğe bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ben ise sizlere bu içeriğimde teknik anlatıma girmeden SEO’nun iyi mi yapılacağıyla ilgili mühim bilgiler aktaracağım. İşte bu bilgiler;

SEO içeriden adım atar dışarıdan tamamlanır.

Evet yukarıdaki kurala dikkat ederseniz SEO tarafında devamlı için başarıya ulaşmış olmuş olursunuz. İç optimizasyon sürecini bitirmeden dış kaynaklara yönelmek kesinlikle web siteniz için geri dönülmez bir sürece dönüşebilir. Bu yüzden iç optimizasyona kesinlikle ehemmiyet verin ve Google arama motorunun istemiş olduğu şekilde web sitenizi ve sayfalarınızı yapılandırın.

Anahtar kelime araştırma ve sonrasında tanımlama.

Anahtar kelime araştırma sürecine başladınız ve kelimeleri buldunuz. Bu tarz şeyleri web sitenizin ilgili sayfalarında anahtar kelime yoğunluğunu dikkate alarak yapılandırın. Kesinlikle meta keywords girmeyin. Hedef kelimelerinize başlıkta, açıklamada, görsellerde ve içeriklerinizde yer verin.

Meta kullanımı fazlaca mühim.

Meta açıklamaları Google arama motorunda oldukça ciddi bir yükselme sinyalidir. Bu yüzden hedef kelimenize izahat kısmının ilk bölümünde yer verin.

Hız daima kazandırır.

Web siteniz ve sayfalarınız kesinlikle süratli olmalı. Benim sitem oldukça süratli hiçbir problemi yok deyip bu işi kesinlikle sallamayın. Google arama motorunun site hızı ölçme aracını kullanın ve orayı referans alarak web sitenizi optimize edin. Bunun katkısını er ya da geç görmüş olacaksınız.

URL yapısı oldukca mühim.

Bir mühim yükselme sinyali daha. URL yapısını hala anlamış olmayan, çözemeye kişiler var. URL yapısının önemi Google arama motorunda oldukça yüksek. Ne şekilde mi olmalı? Oldukça açık ve net olarak söylüyorum. URL yapısı mütevazi olmalı.

Görsel iyileştirmeleri.

Görsellerinizi optimize edin, görsel URL yapısını sadeleştirin ve onlara ALT etiketler ilave edin.

Mobil uyumluluk.

Google masaüstü ve mobil SEO’yu ayırdığına bakılırsa bizde mobil ve masaüstü ayrımını iyi yapmalıyız. Kesinlikle fakat kesinlikle web sitemizin mobil uyumlu olması koşul. Değişen teknoloji bunu istiyor. Google arama motoru değişen teknolojiye en süratli ayak uyduran markadır. Bundan dolayı sizde aynı hız olmasa bile ona yakın bir halde ayak uydurun.

Seo Nedir Ve Nasıl Yapılır Konularıyla İlgili Geniş Kapsamlı Bir Video

 

Delicious

Seo Nedir ? Nasıl Yapılır ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kredi Alabilmek İçin Ne Kadar Maaş Almak Gerekiyor ? Instagram Fenomeni Olmak O Kadar Da Zor Değil Dünyanın En Büyük Toprak Kayması Çin’de Gerçekleşti Tiflis Gezilecek Yerler | Gezi Rehberi | Yeme-İçme Önerileri | Konaklama Rehberi Filmlerde Sürekli Dinlediğiniz Ve Aklınızda Kalan Müzikler Var Hani ! Türk Yapımı Bilim Kurgu “Geçit” 2117’ye Uzanacak

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yaz.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır