Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iPhone 8 Ön Ve Arka Kamera Özelliklerini Duyunca Çok Şaşıracaksınız

Ana Sayfa » Güncel » iPhone 8 Ön Ve Arka Kamera Özelliklerini Duyunca Çok Şaşıracaksınız

iPhone-8-ön-ve-arka-kameralarla-60-FPSde-4K-videoya-destek-verebilir-660x275[1]

iPhone 8 Apple’ın HomePod firmware’inde sızıntı bugün devam ediyor. Tasarım ve yüz tanıma detayları benzer biçimde daha önceki ayrıntıları takiben Portekizli haber sitesi iHelp , iPhone 8’in hem ön hem de arka kameralarla saniyede 60 karede 4K video kapasitesine haiz olacağını gösteren kodu buldu.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görülen kod, 60 FPS’de 4K video desteği olan bir aleti göstermektedir. İlginç olan şey ise her bir çizgiye uygulanan bir “ön” ve “arka” tanımlayıcı da var, görünüşe bakılırsa her iki kameranın da yüksek kalitede videoyu destekleyeceği düşünülüyor.

Şu anda, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus bir tek arka kamera ile 4K video desteği var sadece yalnızca 30 FPS’de. Ayrıca, ön kamera 1080p ile sınırı olan.

HomePod ürün yazılımına gore, arka ve ön kameralardaki 4K video, Apple’ın yeni HEVC dosya türünü de destekleyecek ve bu da dosya boyutunu mühim seviyede azaltıyor. HEVC yarısında dosya boyutlarını kesebilir ve 4K içinde ne olduğunun büyük dosya boyutu ile karşımıza çıkmasına son verebilir.

Bilhassa arka kamera ile beraber 60 FPS’e sıçrama, birkaç ön cephede mantıklı. Birincisi, Apple her donanım iterasyonuyla iPhone fotoğraf makinesini neredeyse devamlı geliştiriyor ve bir sonraki adım olarak 60 FPS’yi desteklemeyi düşünmüş olabilir. iPhone 8’in ek olarak Apple’ın ARKit çerçevesinin bir parçası olarak arttırılmış gerçeklik kabiliyetleri sunması ve 60 FPS desteği yardımıyla daha iyi seyretme şeklinde AR geliştirmelere izin verilmesi planlanıyor.

HomePod kodundaki bu iPhone 8 sızıntıları bir miktar tuzla alınmalıdır, sadece bilinmeyen kaynaklardan gelen öteki sızıntılardan daha güvenilirdir . HomePod yazılımındaki kod , cihazın yüz tanıma desteğiyle ilgili ayrıntılar da sunarken , iPhone 8’in ön tasarımını bu hafta başlarında doğruladı .

O zamandan beri, geliştiriciler ürün yazılımından keşifler halletmeye devam ediyor. Mesela, Kod , Face ID için yeni bir ‘SmartCam’ modu için Apple Hisse desteğini ima ediyor.

iPhone-8-ön-ve-arka-kameralarla-60-FPSde-4K-videoya-destek-verebilir-1[1]

iPhone 8 Ön Ve Arka Kamera Özelliklerini Duyunca Çok Şaşıracaksınız - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Soğuk Bir Duş Almanın Faydalarını Duyunca Hayret Edeceksiniz 70 Yaş Üzerindeki Kişilere Kredi Veren Bankalar? Kredi Yaş Sınırı Nedir? iPhone 8 Ön Ve Arka Kamera Özelliklerini Duyunca Çok Şaşıracaksınız Keşfedilmesi Gereken Efsane Filmler Kuşağı Skoda’da Artık Elektrikli Araç Üretiyor | Vision E Diyet İçin En Önemli Etken Psikolojik Hazırlık

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Bumerang - Yazarkafe

F5Yaz.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: