Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Hayatınızda Hiç Aktif Yanardağ Gördünüz Mü ? Cevabını Hayır İse Tıklayın

Ana Sayfa » Foto Galeri » Hayatınızda Hiç Aktif Yanardağ Gördünüz Mü ? Cevabını Hayır İse Tıklayın

Google, Street View işini birazcık abarttı. Artık aktif bir yanardağa kadar gidebiliyorsunuz.

Geçtiğimiz hafta meydana getirilen bir duyuru ile Cenup Pasifik Okyanusunda Ambryn Adası’nı içeren bir güncelleştirme yayınladı. Bu güncelleme yardımıyla kullanıcılar artık 360 aşama olacak şekilde adadaki yerlilerin yaşamış olduğu yer olan Endu köyünü gezebilecek ve adada bulunan etken yanardağa tırmanabilecekti. Üstelik fizyolojik olarak pek yaklaşamayacağı kadar yakına gidebiliyorsunuz artık. Kaynayan lavları görmek oldukça etkisinde bırakan.

Google tarafınca kratere tırmanmak ve lavları görüntülemek için meşhur kaşifler George Mackley ve Chris Horsly gönderilmiş. Horsly; “kratere tırmanmak, çekim yaparken sıcaklığı derinizde net olarak duymak inanılmaz bir deneyimdi. Ümit ederim görünüleri gezecek olan ziyaretçiler de aynı duyguları hissederler.” diyor.

Krater üstünde arzu ettiğiniz benzer biçimde hareket edebilir ve tüm çılardan arzu ettiğiniz şeklinde görüntüleyebilirsiniz volkanı. Street View her yerde çalmış olduğu benzer biçimde burada da çalışıyor. Ek olarak adada, orman içinde ve sahilde gezinebilir, dağ yamacında kaşiflerin kurduğu kampı da ziyaret edebilirsiniz.

Yerliler, adada bulunan iki volkanın kızgın karı-koca şeytanlar olduğuna inanıyor ve hatta kimi zaman volkan huzursuzlanırsa kurban olarak bir domuz verdiklerini söylüyorlar.

Okyanusun ortasında bulunan etken bir yanardağı görmek bile bu kadar kolaylaştığına bakılırsa artık bir sonraki aşamaya geçmenin vakti gelmiş sanırım.

Delicious

Hayatınızda Hiç Aktif Yanardağ Gördünüz Mü ? Cevabını Hayır İse Tıklayın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Çözüm Arayanları Konuya Alalım WhatsApp’ı Kaç Kişi Kullanıyor Hiç Merak Ettiniz Mi ? İşyerinde Mutlu Olabilmek İçin Yöntemler MacBook Hafızam Doldu Ne Yapacağım ? Sürpriz Sonla Biten Birbirinden Mükemmel 10 Film Sağlıklı Yaşam Koçunuz Geldi | Sağlık Yaşam İçin Önemli Tavsiyeler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yaz.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır