Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook’tan Eşinizi Hemen Silin Yoksa …

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Facebook’tan Eşinizi Hemen Silin Yoksa …

New York’lu bir evlilik terapisti olan Ian Kerner, evlilik ve ilişkilerin kısa sürmesinin sebeplerinden birinin de Feysbuk ve Twitter benzer biçimde toplumsal medya siteleri bulunduğunu ve eğer ilişkilerin uzun soluklu olmasını istiyorlarsa çiftlerin eşlerini ya da sevgililerini toplumsal medya hesaplarında bulundurmamaları icap ettiğini söylemiş oldu.

tr.fobito.com’un haberine bakılırsa kendi ilişkisini bir gözlem platformu olarak kullanan Kerner, geçici bir süre için bir Feysbuk profili oluşturmuş ve bunun evliliklerini negatif yönde etkilediğini gözlemlemiş. Bunun nedenini ise kendi cümleleri ile “şundan dolayı eşimin ne kadar bitkin bulunduğunu yada günce kaç kahve içtiğini bilmek durumunda olmadığımı düşünüyorum. Bu kadar minik ve extra bilgileri bilmek, ilişkiyi ayakta tutan unsurlardan olan gizemi ve evvelde tahmin edilemeyen şeyleri ortadan kaldırıyor. Çiftlere birbirlerini Feysbuk’tan silmelerini tavsiye ediyorum.” şeklinde açıklıyor.

Dünya üstünde 1.4 milyar kullanıcıya haiz olan Feysbuk geçtiğimiz günlerde günlük 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştı ki bu da Feysbuk kullanıcılarının neredeyse tamamının gün içinde bir kez de olsa Feysbuk hesaplarına girdikleri anlamına geliyor.

Elbet Feysbuk’ta çiftler ve kıskanç çiftler de var ki bu durum kimi süre ciddi anlamda tartışmalara ve kıskanmalara yol açabiliyor.

Kişilerin ne vakit çevrim içi oldukları, beğendikleri fotoğraflar ya da onların fotoğraflarını beğenen kişiler, arkadaşlarının ya da üçüncü kişilerin yapmış olduğu yorumlar kimi süre sorunlara ve tartışmalara, hatta kavgalara niçin olabiliyor.

Ian Kerner’in çalışmalarına gore günlük yaşamda devamlı bir arada olan ve Feysbuk’ta da dost olan kişilerin ilişkilerindeki coşku daha azca düzeyde. Kerner, toplumsal medya platformlarının tarafları birbirine yakınlaştırdığı düşünülse de ilişkide olması ihtiyaç duyulan iki taraf arasındaki mesafeyi azalttığı ve gizemi neredeyse tamamen ortadan kaldırdığı için ilişkiye zarar verdiğini korumak için çaba sarfediyor.

Delicious

Facebook’tan Eşinizi Hemen Silin Yoksa … - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Fotoğraf Çekilmesi Yasak Olan Bölgelerde Çekilmiş Enfes Manzaralar Türk Yapımı Bilim Kurgu “Geçit” 2117’ye Uzanacak Dünyanın En Zenginleri Listesi | Aralarında Türk Var Mı Acaba ? Dünyadaki Tüm Havalimanlarının Wi-Fi Şifresini Öğrenmek İster Misiniz ? LG G7 Türkiye’de Satış Tarihi Hamburg Gezi Rehberi | Gezilecek Yerler | Kalınacak Oteller

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yaz.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır