Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dünyanın En Büyük Toprak Kayması Çin’de Gerçekleşti

Ana Sayfa » Güncel » Dünyanın En Büyük Toprak Kayması Çin’de Gerçekleşti

Çin’in orta ve cenup kesimlerinde meydana gelen seller ve toprak kayması sebebiyle fazlaca sayıda kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu ve ciddi maddi kayıpların olduğu bildirildi.

Şinhua ajansının haberinde, ülkenin orta ve cenup kesimlerinde 4 gündür tesirini sürdüren şiddetli yağışlar sebebiyle meydana gelen seller ve toprak kaymasında 100 evin çöktüğü, 200’den fazla evin zarar görmüş olduğu açıklandı.

1

Şiddetli yağışların yedi eyalette yaşamı negatif etkilediği ifade edilirken, ortalama 7 bin hektarlık ekili ziraat arazisinin yanı sıra elektrik ve kontakt altyapılarının büyük seviyede zarar görmüş olduğu açıklandı.

2

Öteki taraftan, şiddetler yağışlar ve seller sebebiyle binlerce insanoğlunun yer değiştirdiği ve ölü sayısının artmasından kaygı edilmiş olduğu kaydedildi.

3

Ülke genelinde şiddetli yağışlara bağlı organik felaketler sebebiyle direkt ekonomik kaybın 305 milyon yüen (49,9 milyon dolar) olduğu açıklandı.

4

Delicious

Dünyanın En Büyük Toprak Kayması Çin’de Gerçekleşti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tiflis Gezilecek Yerler | Gezi Rehberi | Yeme-İçme Önerileri | Konaklama Rehberi Ucuz Uçak Bileti Bulmanın Sırları Her Kadının Mutlaka İzlemesi Gereken 10 Efsane Film Münih Gezi Rehberi Ve Konaklama Önerileri | Otel Tavsiyeleri Fotoğraf Çekilmesi Yasak Olan Bölgelerde Çekilmiş Enfes Manzaralar Iphone 8’in Görüntüleri İnternete Sızdı | İlk Siz Görün

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yaz.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır