Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bilim Adamları Açıkladı : Sosyal Medya Zayıflatıyor

Ana Sayfa » Güncel » Bilim Adamları Açıkladı : Sosyal Medya Zayıflatıyor

Toplumsal medyanın bir yararı daha ortaya çıktı. Toplumsal medya zayıflatıyor…

İspanya’daki Rovira i Virgili Üniversitesi’nde meydana getirilen araştırmaya gore, zayıflamaya çalışan kişilerin kendileri benzer biçimde benzer öyküyü yaşayan kişilerle daha çok bağlantıları var ise, kilo vermekte daha başarıya ulaşmış oluyorlar.

Bu bulgunun toplumsal ağların aşırı kiloluluk ile mücadeleye katkısının yadsınamaz olduğu yönünde bulunduğunu belirten Aşırı kiloluluk ve Metabolik Cerrah Prof. Dr. Halil Coşkun, araştırmanın bilgileri hakkında şu detayları verdi:

“22 bin 400 kişiyi inceleyen araştırmacılar, programa minimum altı ay süreyle katılan ve emek harcama süresince kilo verirken kaydettikleri aşamayı minimum iki kere duyuru eden ortalama 5 bin 400 şahıs üstünde yoğunlaştılar.

Araştırmacılar, kişinin zayıflamasıyla bağlantılı en mühim faktörün kişinin toplumsal ağlara katılım seviyesi bulunduğunu anladılar. Altı aydan sonrasında, çevrimiçi toplulukta asla arkadaşı olmayan kişiler, vücut ağırlıklarında yüzde 4.1 azalma gördüler. Öteki taraftan, iki ila dokuz arkadaştan oluşan gruplar vücut ağırlıklarında yüzde 5.2 azalma gördüler.

Ortalama bin 500 üyeden meydana gelen ve en büyük gruplarda olan kişiler, vücut ağırlıklarında yüzde 6.8 azalma gördüler. Toplumsal ağ ile derin bağlantıları olanlar “yalnız fazlaca sayıda arkadaşı olmakla kalmayıp, her birinin arkadaşının da oldukca sayıda arkadaşı olan kişiler” vücut ağırlıklarında yüzde 8.3 bir azalma yaşadılar.

Bir süredir kişilerin bir araya geldikleri destek gruplarının ve müdahalelerin aşırı kiloluluk sorununa destek olduğu biliniyordu fakat bir çevrimiçi sistemin neler başarabildiği daha ilkin asla kanıtlanmamıştı.

Kilo kaybı ile ilgili mücadelenize toplumsal medyayı ortak edip, çevrimiçi destek alarak ilerlemek yalnız olmadığınızı hissettirecek, moral ve motivasyonunuza direk katkıda bulunacak ve sizi başarıya daha sağlam adımlarla taşıyacaktır.”

Bir önceki yazımız olan Eylül Ayında Gidilecek Huzur Dolu 7 Yer  başlıklı makalemizde Ayında, Dolu 7 Yer  ve ekim ayında nerede denize girilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bilim Adamları Açıkladı : Sosyal Medya Zayıflatıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Instagram’ın Aylık Kullanıcı Sayısını Duyduğunuzda İnanamayacaksınız ! Teflon Tavalar Zararlı Mıdır? Burun Estetiği İçin En Doğru Zaman Nedir ? BB Krem Nedir ? Ne İşe Yarar? Ücretsiz Uygulama İle Milyonlar Kazanmak Bağışıklık Sistemini Güçlendiren 10 Mucize Besin

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Bumerang - Yazarkafe

F5Yaz.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: