Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Akıllı Telefon Kullanım Oranı En Yüksek Ülke Sizce Kim ?

Ana Sayfa » Teknoloji » Akıllı Telefon Kullanım Oranı En Yüksek Ülke Sizce Kim ?
Akıllı Telefon Kullanım Oranı En Yüksek Ülke Sizce Kim ?

Akıllı telefonlar son dönemde giderek yaygınlaşan mobil teknoloji ürünlerinden biri olarak biliniyor. Her geçen gün kullanım oranı birazcık daha artış gösteren akıllı telefonların geldiği son nokta ise meydana getirilen bir araştırmayla birlikte ortaya çıktı. İşte dünya genelinde akıllı telefonların kullanım oranları.

Samsung ve Apple’ın öncü olduğu akıllı telefon teknolojisinde oldukca süratli bir gelişim süreci söz mevzusu. Yeni modeller ve yeni modellerle birlikte gelen yepyeni sistemler bir yana dursun gelen olarak akıllı telefon teknolojilerinde bir yayılma durumu söz mevzusu. Bu aşamada genel olarak kullanım oranlarının arttığını görmekteyiz.

Bir tek üst segment telefonlarda değil hem üst segment hem giriş seviyesi hem de orta segment akıllı telefonlarda devamlı bir artış durumu söz mevzusu. Haliyle bu artışla birlikte mobil alanda en oldukça dört gözle beklenen konulardan birisi de dünya genelinde akıllı telefon kullanım oranlarının ne boyutta olduğu. Giderek yayılan bir teknolojiden bahsediyoruz fakat bu teknoloji dünya genelinde ne kadar kullanıma haiz biliyor muyuz? İşte bu probleminin yanıtını da son araştırma ortay koydu.

Dünyada Akıllı Telefon Kullanım Rakamları Açıklandı

Akıllı Telefon Kullanım Oranları

Social and Hootsuite adı ile malum bir şirket tarafınca meydana getirilen dijital araştırma sonrasında akıllı telefonların kullanım oranlarıyla ilgili yeni bir rapor gösterildi. Gösterilen yeni raporla birlikte 5 milyar insanoğlunun telefon kullanımı yapmış olduğu ortaya çıktı. %67 şeklinde bir oranda denk gelen 5 milyar insanoğlunun akıllı telefon teknolojilerini kullanıyor olması ise sektörün ne kadar geniş bir sektör olduğu görüntülenmiş oldu.

Yalnız akıllı telefonlar için değil genel olarak telefon kullanımının görüntülendiği raporda tüm telefonlar içinde ise akıllı telefonların kullanım oranlarının da %80 miktarını bulmuş olduğu açıklandı. Raporda iOS ve Android olarak bir sınırlandırma görülmüyor. Genel olarak hangi telefon türünün ne kadar kullanıldığına ilişkin bir rapor olsa da bu kadar yüksek seviyelerde kullanım, söz mevzusu hızla gelişen teknolojinin ne kadar süratli yayıldığının da en büyük kanıtı.

Delicious

Akıllı Telefon Kullanım Oranı En Yüksek Ülke Sizce Kim ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyanın En Zenginleri Listesi | Aralarında Türk Var Mı Acaba ? Assassin’s Creed Origins İçin Çıkış Tarihi Belli Oldu Avrupa’nın En Güzel Şehirleri Sıralamasında Zirvede Bakın Neresi Var Uzay Ülkesinde Yaşamak İçin Yerinizi Şimdiden Alın Mide Küçültme Ameliyatı Yaptırmak Sağlıklı Mı ? Saç Dökülmesine Karşı Doğal Çözüm Arayanları Konuya Alalım

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yaz.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır